Budeme-li počítat veškerou americkou vojenskou intervenci, pak nám vychází, že Spojené státy za posledních 21 let každoročně bombardovaly nebo provedly invazi do alespoň jedné země.

24.09.2016 11:50

Americký prezident Barack Obama při projevu na rozloučenou v OSN se snažil přesvědčit planetu, že Amerika je „silou dobra", že svět se stal „méně krutý" a vyjádřil rozhořčení nad ambicemi a akcemi Ruska.

Zejména Obama kdovíproč tvrdil, že „svět se stal klidnější a méně krutějším po skončení studené války" a propagoval Transpacifické partnerství, jehož variantu (TTIP) odmítá většina zemí EU, napsal portál politone.ru.

Obama zmínil Ukrajinu - podle jeho slov „lidé na Ukrajině vyšli do ulic ne kvůli zahraničnímu spiknutí, ale kvůli zkorumpovanému vůdci."„Žádali změny, protože viděli, jak žijí pobaltské národy, Polsko, ve více demokratických a liberálních společnostech," řekl americký prezident.

No, zdá se, že Obama zapomněl výroky oficiálních zástupců ministerstva zahraničních věcí své země, kteří potvrdili vynaložení asi 5 miliard dolarů protestním nevládním organizacím, stejně jako zprávy o fondech spojených s ministerstvem zahraničí - veřejně (!) tvrdící, že hrály „hlavní“ roli „startéra" při „demokratizaci“ Ukrajiny pomocí Majdanu(mimochodem sám Obama v rozhovoru pro CNN na začátku února 2015 tvrdil: „Vystoupili jsme jako prostředník při změně státní moci na Ukrajině" – pozn. red.).

Rovněž bývalý americký velvyslanec v Rusku Michael McFaul, známý jako jeden z ideologů teorie „sametových revolucí", připustil, že Amerika trvale financuje opoziční síly v jiných státech, stejně jako „šíření demokracie" v zahraničí prostřednictvím vojenské invaze. Uvedl to ve svém článku publikovaném v The New York Times.

Pak Obama označil skupinu IS za „středověkou", zatímco mlčí ke slovům britského vedení, zástupců Pentagonu, kandidátky Hillary Clintonové, stejně jako celé řady vysoce postavených politiků z celého světa, že americká invaze do Iráku „byla příčinou vzniku IS“.

Dále Obama sdělil, že „jaderná dohoda s Íránem" je „velkým krokem ve snaze zbavit svět jaderné hrozby". Přesto z nějakého důvodu neřekl, že dohoda byla podepsána jen za účasti a záruk ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina.

Samozřejmě, že se Obama nevyhnul ani Rusku.

„Věk impérií je pryč, ale Rusko se snaží obnovit bývalou slávu s pomocí síly. Ruské intervence do záležitostí sousedních zemích může udržovat oheň nacionalismu, ale postupem času tyto akce oslabí jeho hranice a sníží úroveň bezpečnosti," prohlásil.

Je jasné, že Obama měl na mysli sjednocení Krymu s Ruskem, kde více než 90% populace tuto vůli vyjádřilo v referendu (pamatujte Kosovo!). Pro vstup do Ruska ale o 2 roky později potvrdila své rozhodnutí sociologům Ukrajiny, americkým expertům a dokonce i nezávislé mezinárodní skupině „Veřejné mínění - Krym".

Začněme „sousedními zeměmi".

„Budeme-li počítat veškerou americkou vojenskou intervenci, pak nám vychází, že Spojené státy za posledních 21 let každoročně bombardovaly nebo provedly invazi do alespoň jedné země. Od invaze do Panamy v roce 1989 zasahují Spojené státy téměř nepřetržitě v zahraničí," všiml si Phillip Bam v materiálu pro The American Conservative.

Přidáme, že Washington´s Blog uvedl děsivé údaje, že až 90% obětí amerických náletů byli civilisté. A můžeme pomlčet o tom, že zveřejněné dopisy bývalé americké ministryně Clintonové ukázaly, že Spojené státy Libyi „bombardovaly do doby kamenné", a to kvůli obrovské zásobě ropy, zlata a růstu francouzského vlivu. A portál připomněl, že není divu, když bývalý tajemník výboru Nobelovy ceny výboru Geir Lundestad řekl BBC, že dát Nobelovu cenu za mír americkému prezidentovi Baracku Obamovi byla chyba.

Nyní o „síle".

Sám (nikým nenucen!) Obama v rozhovoru pro Fox News prohlásil, že „Amerika má karty v ruce. Máme nejsilnější armádu na Zemi". Předtím se Obama také chlubil, že „nemohli bychom nic dělat, kdybychom neměli nejsilnější ozbrojené síly na světě, a pravidelně zkroutili ruce zemím, které nechtějí dělat to, co potřebujeme za pomoci různých ekonomických, diplomatických, a v některých případech vojenských prostředků".

A autoritativní americká výzkumná organizace Cato Institute uvedla, že většina světových bezpečnostních problémů vyplývá z nadměrné vojenské přítomnosti USA. A na závěr portál připomíná materiál BBC a GlobeScan, který ukázal, že v roce 2014 většina pozemšťanů nejen zhoršila postoj vůči USA, ale také je nazvala „hlavní hrozbou pro celý svět".

Taková je „síla dobra".

Zdroj

Diskusní téma: Budeme-li počítat veškeré americkou vojenskou intervenci, pak nám vychází, že Spojené státy za posledních 21 let každoročně bombardovaly nebo provedly invazi do alespoň jedné země.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek