Dítě zemřelo na místě, její matka zemřela později v nemocnici. Oběma vraždám přihlížel tříletý syn Sandry P. Ututláno podřezání nemluvněte z "hněvu a pomsty"

10.07.2018 14:03

Pokud měly úřady v plánu cenzurovat zprávy a udržet informace o podříznutí batolete pod pokličkou, tak jejich plán nejen selhal, ale navíc se jim i vymstil. Vzhledem ke zprávám o razii viděly videozáznam tisíce lidí a stovky tisíc lidí slyšeli o tomto zpackaném pokusu o cenzuru.

Hamburská vláda se stále pokouší zatajit fakt, že došlo k podříznutí batolete. Mimo jiné se poslanci AFD chtěli dozvědět, zda byla dítěti uříznuta hlava. Vládní úředníci - v rozporu s ústavní povinností - odmítli odpovědět. Navíc tyto otázky cenzurovali tím, že začernili celé věty.

Je záhadou, proč by se měl fakt, že dítě bylo podříznuto, udržovat v tajnosti. Díky tomuto případu vyplulo na povrch, jak snadno mohou úřady v Německu cenzurovat zprávy a trestat blogery, kteří šíří nežádoucí informace. Mají k dispozici rozsáhlou sadu právních nástrojů. 

Nezdá se, že by je obtěžovalo, že paragraf, kterého se v tomto případě dovolávají, výslovně stanoví, že se nebude uplatňovat na "zprávy o současných událostech".

 

Diskusní téma: Dítě zemřelo na místě, její matka zemřela později v nemocnici. Oběma vraždám přihlížel tříletý syn Sandry P. Ututláno podřezání nemluvněte z "hněvu a pomsty"

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek