Prezident včera podepsal zákon, který likviduje skutečnou opozici.

20.09.2016 14:20

PSP ČR schválila dne 6.9.2016 novelu zákona o volbách do PČR  č. 247/1995 Sb. a novelu zákona č. 424/1991 Sb. o sdružování v politických stranách a hnutích a další novely, kterými se mění některé volební a další související zákony. 

 

ANS poslala dne 11. 9. 2016 dopis panu prezidentovi s žádostí, aby nepodepisoval novely dvou zákonů, které jsou pro neparlamentní politické strany totálně likvidační. Dopis podepsali zástupci 15 politických subjektů - zde:

 

https://www.aliancens.cz/single-post/2016/09/11/Otev%C5%99en%C3%BD-dopis-panu-prezidentovi-aby-nepodepisoval-novely-z%C3%A1kon%C5%AF-kter%C3%A9-tot%C3%A1ln%C4%9B-zni%C4%8D%C3%AD-mimoparlamentn%C3%AD-opozici

 

Pan prezident však na žádost ANS neodpověděl a poslední podpis pod novelami udělil dne 19. 9. 2016. Tím je osud současných neparlamentních politických stran v podstatě zpečetěn. Tyto volby jsou posledními, kdy budou kandidovat jiné politické strany, než ty, které jsou nyní v Parlamentu.

 

Nejvíce šokující však je skutečnost, že v případě obou novel, tzv. parlamentní opozice (tedy SPD, Úsvit – Národní koalice a KSČM) většinou hlasovala pro nebo se hlasování zdržela, či se ho vůbec nezúčastnila. Přehledy hlasování jsou veřejně k dispozici zde:

https://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=551053

 

Jinými slovy to znamená, že tzv. opozice navzdory svým proklamacím o tom, jak chce měnit politické klima v naší zemi, zabetonovala stávající politickou situaci v ČR, jejíž je nyní pevnou součástí, a zabránila tak jiným politickým subjektům v jejich faktické existenci!

 

To vše tedy znamená, že žádná parlamentní opozice NEEXISTUJE. Parlamentní hlasování takzvané opozice je dokonce většinou zcela v rozporu s proklamacemi opozičních lídrů. Stačí se podívat na veřejně přístupné listiny o hlasování jednotlivých poslanců a budete velmi udiveni!

 

Naše vláda (jako jedna z mála evropských vlád) chce přijmout TTIP a kdyby se to nepodařilo, navrhuje EU ještě něco horšího a to smlouvu TISA. Podle obou smluv mají státy de facto legálně patřit nadnárodním korporacím. Dále Evropská komise hodlá schválit smlouvu CETA, v níž je rovnou řečeno, že o VŠEM rozhoduje sama EK a tím pádem jsou národní parlamenty či volby prezidenta a vše ostatní úplně zbytečné. 

 

Proto je v těchto senátních a krajských volbách nezbytné volit JEN strany, které mají ve svých programech

 

Vystoupení z EU a vystoupení z NATO. A naprosto zásadní je volit strany, které neprosazují válku ani naši účast v ní!

 

Lidé si často mylně představují, že vystoupení z EU a z NATO mají téměř všechny politické strany – opak je však pravdou. A pozor! - politické strany se svými programy řídí, navzdory tomu, co Vám budou tvrdit jejich lídři!

 

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.

Diskusní téma: Prezident včera podepsal zákon, který likviduje skutečnou opozici.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek