Vláda Andreje Babiše je obrovské zklamání

27.06.2018 18:04

Vystoupil jsem v Aréně na TV Barrandov. Jak se vám pořad líbil? Podívejte se na video - vysvětlil jsem naše návrhy na zvýšení platů ve školství včetně toho, kde na to v rozpočtu vzít. Navrhujeme například zrušit jakékoliv veřejné financování tzv. politických neziskovek (ušetří se 11 miliard korun), další miliardy získáme podmíněním sociální podpory pracovní minulostí (vyjma zdravotně postižených občanů) a trestním rejstříkem bez úmyslných trestných činů, čímž zamezíme vyplácení peněz parazitujícím a tak dále. Z těchto peněz chceme také navýšit důchody včetně invalidních a podporu pracujícím rodinám s dětmi. Prosazujeme také zásadní pomoc lidem v dluhových pastích, zestátnění exekutorů a konec lichvářských praktik.

Mluvil jsem také o našich návrzích na reformu soudnictví - prosazujeme časově omezený mandát soudců a jejich přímou hmotnou odpovědnost za vynesené rozsudky. Hmotnou odpovědnost navrhujeme i u politiků.

Dále jsem zhodnotil působení první Babišovy vlády - nenavrhla žádné pozitivní systémové změny, slušní lidé nemají více peněz ani spravedlnosti a hrozí zásadní zhoršení bezpečnosti kvůli podcenění migrační hrozby - vláda Andreje Babiše je obrovské zklamání, plno řečí, ale skutek utekl, jen prázdná slova.

A co se týče dnes jmenované nové koaliční vlády ANO, ČSSD a KSČM - je to proimigrační a probruselská vláda a SPD takovou vládu nepodpoří. Budeme však konstruktivní opozicí, budeme prosazovat a podporovat dobré návrhy pro občany. Nebudeme politikařit, chceme, aby šla republika dopředu a slušní lidé se měli lépe. Moc děkuji divákům za obrovskou podporu názorů SPD! 

Přeji hezký den

 

Tomio Okamura

 

Diskusní téma: Vláda Andreje Babiše je obrovské zklamání

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek