ČLÁNKY

Hned po odstavení Mattea Salviniho (na nemž měl on sám podíl) jsem psal, že byznys pašeráků (lodí neziskových organizací), kteří vozí Afričany od libyjských břehů do Evropy, může směle pokračovat. V sobotu dala podle agentury AFP Itálie povolení k vylodění lodi Ocean Viking, kterou provozuje neziskovka Lékaři bez hranic, na ostrově Lampedusa. Na...

Rozsah ekologické katastrofy v českých lesích je šílený. A rozhodně za ním nestojí sucho. Sucho jen dalo záminku těm, kdo chtějí naše lesy navždy změnit.

Peter Wohlleben je německý lesník a autor několika knih o přírodě. V knize Tajný život stromů píše o stromech jako o inteligentní entitě. V krátkém videu je zachyceno několik jeho myšlenek, např. propojený kořenový systém považuje za síť, jakýsi lesní Internet.

Tato diktatura už je tu dávno, přišla tiše a nenápadně se slovy o svobodě, míru a trvale udržitelném rozvoji v rozšklebené tlamě....

Tak jsme se dozvěděli od pana P. Bělobrádka, že "ANO se chová jako při nepřátelském převzetí státu a jako na nepřátelském území" (Právo, 16.2.18, str. 3). Tato slova od něj, která nedávno pronesl, nás zarazila. Paměť nám totiž napověděla, jak pan P. Bělobrádek, když byl místopředsedou vlády ČR, se choval k republice a k jejímu území.

Skutečnost, že dotace křiví trh tím, že nastavují nestejné podmínky podnikatelům, by v minulosti leckdo mohl zpochybňovat tvrzením, že dotace naopak umožňují rozjezd začínajícím a drobným podnikatelům, kteří přicházejí s dobrým nápadem, ale chybí jim prostředky do začátku podnikání a žádná banka jim neposkytne úvěr, protože nemají čím ručit.

Greta Thunberg a její souputníci žijí v přesvědčení, že lidstvo čeká tak krátká budoucnost, že už se jim ani nevyplatí učit se. Žádné návrhy, jak lidstvo zachránit, nemají, po svých vládách žádají jediné - aby naslouchaly vědcům.